Okulumuz

Binamız :
 
Gülümseyen Yüzler Çocuk Yuvası açık plan olarak düzenlenmiştir. 1000 m2 bahçe içinde yer almaktadır. Geniş bir bahçe içinde olan anaokulu muz kombi ile ısınmaktadır. Bütün odalarımız binayı çevreleyen geniş bahçeye bakmaktadır.
Her zaman doğal ışık alan odalarımız ilgi çekici ve pozitif bir öğrenme ortamı oluşturacak şekilde düzenlenmiştir. Bina deprem ve yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. İtfaiye yönetmeliğine uygun şekilde yangın merdivenleri, çıkış kapıları ve ikaz sistemleri ile dizayn edilmiştir. Anaokulumuz Bahçeşehir 1.kısım merkezde , Esenkent, Boğazköy ve Ispartakule nin ortasında yer almaktadır. 
 
Günlük programlar geniş oyun odasında çocukların bireysel ve grup gereksinimlerine uygun olarak çeşitli etkinlik köşelerinde uygulanmaktadır. Satranç ile Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi için ayrıca alanımız bulunmaktadır. Bahçeşehir'deki Anaokulumuzda  dikkatle seçilmiş oyuncaklar, çeşitli eğitim malzemeleri ve çok çeşitli kitaplardan oluşan bir kitaplığımız ve 27 mSpor Salonu bulunmaktadır.

 
Öğretmenlerimiz:
 
Gülümseyen Yüzler Çocuk Yuvasında öğretmenlerimiz deneyimli, sabırlı, sakin, mesleklerini severek yapan, sevgi dolu, çocuklarla iyi iletişim kuran, onların ihtiyaçlarına duyarlı, güleryüzlü ve çocuklara her halleriyle örnek olabilen kimselerdir. 
Öğretmenlerimizin hepsi Çocuk Gelişimi bölümü mezunudurlar... Her yaş grubunun öğretmeni ayrıdır. Çalışma arkadaşlarımız bizlerle çalışmaya başlamadan önce gerekli sağlık kontrollerinden geçmiş, bunu belgeleyen sağlık kurulu raporlarını almışlardır. Tüm öğretmenlerimizin hijyen eğitimleri ve ilkyardım sertifikaları mevcuttur. 
 
 
 
 
Bahçeşehir'deki anaokulumuzda çocuğunuz neler kazanacak? 
 
  - İyi bir oyun ortamında işbirliğini, 
  - Yaşıtlarıyla birlikte yemek yemeyi, uyumayı, oynamayı,
  - Yaylaşmayı, 
  - Sosyalleşmeyi,
  - Sorumluluk sahibi olmayı,
  - Başkalarının haklarına saygılı olmayı, 
  - Kendi hakkını korumayı, 
  - Hayal gücünü geliştirmeyi, 
  - Sabır ve çalışkanlığı,
  -  Yabancılardan kendini korumayı,
  -  Bedensel söz hakkı olduğunu,
  - Mücadeleci olmayı öğrenecek ve dikkatini toplama gücü gelişecektir.